Pripildyti save - tai nukreipti dėmesį į save, į savo norus ir pojūčius

Geriausia investicija – pripildyti save

Kai jaučiuosi nerami, sutrikusi, neapsisprendusi, kažko tarsi norisi, tarsi trūksta, o ko – įvardinti sudėtinga. Tokių momentų pavojus – neapgalvoti pirkiniai, persivalgymas, ginčai, konfliktai su artimaisiais ir galiausiai -nepasitenkinimas. Arba atvirkščiai – suteikus šiam neapibrėžtam jausmui dėmesio, gal laiko – leisti sau pajusti savo būseną, atrasti, ko aš noriu –  gauni pilną pasitenkinimą. Tai tarsi pripildyti ištuštėjusį, pamirštą arbatos puodelį, tarsi palaistyti rožę, užtenka tik pastebėti.

 

Noriu kažko tokio…

 

Vienas iš greičiausiai gaunamų pasitenkinimų – maistas, ne veltui yra apibūdinimas – emocinis valgymas. Nors mes kalbame, kaip save pripildyti. It todėl ieškome ko nors tokio, ypatingo – salotos su riešutais, midijos ar mėgstami ledai, špinatų sriuba ar TAS saldainis. Ir iš tiesų, tai suteikia pasitenkinimo jausmą, pripildo. Pastebėjau, tuo malonesnis poveikis ir ilgiau veikia, kuo daugiau pati prie to prisidėjau. Jei visą dieną nori  ir po darbo pasigamini būtent tų salotų su riešutais… Pasitenkinimas auga palaipsniui, pradžioje pripildo mintis, vaizduotę, uoslę, regą, kitus pojūčius, ir galiausiai, visą apjungianti rankų magija paverčia salotas trokštamu pasimėgavimu.

Kitas, nebūtinai tik moteriškas būdas – įsigyti ką nors tokio. Rūbai ar papuošalai, rankinės, asmeniniai daiktai – ko tik norisi SAU.

Kaip tik vieną iš tokių neapibrėžtumo akimirkų, suvokiate, kad nauji auskarai pavasariui – tai, ko norite… Įsivaizduojate, kokie jie, gal su citrinu ar smaragdu, gal autoriniai… Žiūrinėjate, matuojatės, vis aiškiau jaučiate, ko norite, o kai atrandate savuosius – pasitenkinimas trunka kiekvieną dieną, kai tik dėvite ar prisimenate tą savo susikurtą daiktą. Taip, jūs tikrai atrasite savąjį daiktą, nes apie jį galvojote, tam skyrėte dėmesio, laiko, energijos, pinigų – tai prisitraukėte. Ir toliau dėvėdami tą daiktą jausitės prisipildę.

 

Principas paprastas –  kuo didesnė investicija – tuo ilgiau veikia.

 

Dar vienas būdas, kaip save pripildyti – proto patenkinimas – informacija, mokymai, seminarai, knygos, straipsniai, žinios ir tt. Svarbu, kuo jūs save pripildote, kuo užimtos jūsų mintys. Ir dar svarbiau, ką jūs su ta informacija DAROTE. Ji arba lieka galvos skausmu ir griaunančių emocijų lavina, sklinda baimėmis ir nerimu, arba jūs žingsnis po žingsnio imate praktiškai panaudoti tą informaciją savo gyvenime. Ką aš galiu padaryti, kuo noriu prisidėti, kaip galiu panaudoti tai sau? Aš renkuosi, kas man svarbu. Ir šiuo būdų jūs, iš tikrųjų, prisipildote ir pradedate kurti savo naują gyvenimą, nes darote kai ką naujo.

 

Prisipildyti – tai skirti dėmesio sau, atrasti, ko jūs norite.

 

Taip, pripildyti save – tai skirti dėmesio sau, įsiklausyti į save ir dėl savęs pradėti ką nors daryti. Lengviausia ir būtina pradėti nuo 5 pojūčių.  Ragaukite, tai kas jums skanu, mėgaukitės kerinčiais vaizdais, klausykitės įkvepiančių garsų, uoskite subtilius aromatus ir glostykite, lytėkite, jauskite, kas jums malonu. Tačiau itin saldus ir ilgalaikis prisipildymas – kai jūs mokate mėgautis savo gyvenimu, jaučiatės savo gyvenimo šeimininkais, kai pasitikite savimi ir savo pasirinkimu, nesvarbu, kokios aplinkybės ir išbandymai klostosi.

O nerimo ar neapibrėžtumo priežastis – mums trūksta energijos. Tai suvokdami, galime prisipildyti sąmoningai tenkindami savo poreikius, sąmoningai praktikuodami. Kitas kelias – nesąmoningai taškytis į visas puses suirzus ir nepasisotinant, griebiant, kas po ranka pakliuvę. Kiekvienas renkamės patys.

 

Balandžio mėnesį kviečiu prisijungti į mokymų ciklą – Kaip mėgautis darna santykiuose su savimi ir aplinkiniais, kaip jaustis pilnai ir pasitikinčiai. Skaitykite daugiau