Norai padeda mums pažinti save ir pasaulį

Kad norai pildytųsi

Yra didelis skirtumas tarp: aš noriu darnių santykių ir – noriu nesiskirti. Palyginkime: aš noriu mesti rūkyti ir – noriu gyventi sveikai. Norai kaip ir žmonės skiriasi ir vienų norai pildosi lengvai, o kitiems vis iškyla kliūtys. Kodėl?

Iš pirmo žvilgsnio, tarsi, abi formuluotės apie tą patį, tačiau, iš tikrųjų, tarp jų yra didžiulė praraja ir ji turi esminę įtaką mūsų realiems veiksmams, kaip mums pavyks pasiekti norimo tikslo. Kaip mes suformuluojame savo norus, savo tikslus, atitinkamai ir turime įkvėpimo, motyvacijos jų pasiekti. Čia labai svarbūs keli kriterijai, kurie, beje apibūdina ir atskirų žmonių ypatybes.

Pirmiausia, svarbus pozityvus formulavimas ir tiesiogine, ir plačiąja prasme. Mes formuluojame savo tikslą nuo – ko aš noriu, ko siekiu, kas man svarbu. Apsieikime be neiginių, venkime negatyvios išraiškos, naudokime veiksmažodžius be įtampos, be prievartos sau. Mes leidžiame sau norėti plačiai ir erdviai be kliūčių ir sąlygų. Tai pirmas įprotis, kurį verta išsiugdyti.

Pvz.: Jei aš noriu mesti rūkyti – turiu prisiverst atsisakyti man kažkada patikusio įpročio, turiu mesti. Tai jau iš karto numato, sunkumą, numato prievartą, ir nors protu ir sąmoningai priimu sprendimą, nuo naujų metų – nerūkau, aš priešinsiuosi tokiam savo tikslui iš vidaus, nesąmoningai vengsiu ir atidėliosiu, nesilaikysiu pažado. Dažnai tokiu atveju, galiausiai pagailime savęs, nusileidžiame ir ilgainiui vėl grįžtame prie seno įpročio. Tokiu būdu pats procesas tampa sudėtingesnis, dažnai turėsime mažiau užsidegimo, mažiau jėgų ir galiausiai stigsime noro tai įgyvendinti. Kodėl? Nes dalis energijos nueis vidiniam konfliktui, dialogui, įtikinėjimui, o veiksmui liks tik tas kas liko.

Tačiau jei sieksiu gyventi sveikai, galvosiu apie galutinį tikslą – apie savo sveikatą, grožį, naujus pojūčius, tai iš karto nuteikia žymiai energingiau, atsiranda polėkis, atsiranda naujos idėjos, žymiai platesnis kontekstas, ką imsiuosi daryti. Skaitykite: http://www.daliabuti.lt/pagalvojai-daryk/

Kitas labai svarbus etapas – įsivaizduoti, susisvajoti, pajausti, ką tas jau realizuotas troškimas duoda, ką jaučiu, kokia nuotaika apima. Tai puikus įkvėpimas veikti, tai suteikia energijos ir motyvuoja siekti ilgalaikių tikslų. Aš pats renkuosi ką darysiu, nuo ko pradėsiu.

Jei tik nuoširdžiai norime, tai ir galime, tai ir turime.