Stebėk, savo kvėpavimą

Koks tavo kvėpavimas, taip tu gyveni

Kvėpavimas – tai gyvenimas, tai ir kūno gyvybė, ir energijos šaltinis, jis apima viską. Ar pastebite kaip kvėpuojate?
Į kvėpavimą koncentruojamės jogos ir kitose kūno ir dvasinėse praktikose, medituodami, kai užuodžiame ką malonaus, kai sportuojame arba kai pritrūksta oro, o koks jūsų kvėpavimas kasdien?
Ar pastebėjote, kai esate atsipalaidavę, kvėpuojate giliai ir ramiai, gyvenimas tarsi šviečia ir kviečia. Ir atvirkščiai, kai įsitempiate, neleidžiate orui laisvai tekėti, kaip sukietėja jūsų kūnas, pavargsta raumenys, skauda nugarą, galvą. Ilgainiui, iš įpročio galime pamiršti, ką reiškia kvėpuoti pilna krūtine, ir įsisukame į įtampos ir streso ratą, tarsi susitraukiame ir gyvename nepakeldami galvos.
Ar atradote savo kvėpavimą?
Nuo ko pradėti?
Pirmiausia, atsakykite sau, ar norite kvėpuoti laisvai ir gyventi lengvai? Tada leiskite sau – tiesiog kartokite sau  AŠ LEIDŽIU SAU, kai būna sunku, kai tingisi ar nesinori. Ir būkite atviras su savimi. 
Pradėkite nuo savo kvėpavimo stebėjimo, kaip jūs kvėpuojate skirtingose situacijose. Ar pilnai įkvepiate visais plaučiais? Ar jaučiate kur nors sunkumą, įtampą? Iš kur tai?
Kaip galite sau padėti?
Mūsų kvėpavimas priklauso nuo emocijų, mūsų psichologinės būsenos, nuo sveikatos. Jei išsigandote ar įsižeidėte ir sulaikėte kvėpavimą, ar susijaudinę, supykę pradėjote stipriai kvėpuoti – grįžkite prie normalaus kvėpavimo. Jei pastebite sunkumą krūtinėje, jei negalite įkvėpti – atsakykite sau, iš kur tai, kokios nuoskaudos slegia. Tiesiog duokite sau minutę pradėti kvėpuoti ramiai ir pamatysite, savijauta irgi pasikeis. Nustebsite, kiek kvėpavimas gali įnešti pokyčių.
Atkreipkite dėmesį ir į savo laikyseną. Išsitieskite, nuleiskite pečius, pasitempkite, sėdėkite tiesiai. Išilginkite stuburą ir jauskite savo stuburą, eidami ar sėdėdami, visomis prasmėmis –  jauskite savo ašį. Kuo dažniau pasirąžykite. Ir giliai kvėpuokite, tiesiog stebėkite savo kvėpavimą, kaip oras pripildo kūną. Įsitikinsite, pasijusite geriau. Atrodo paprasta, tereikia taikyti gyvenime.
Kvėpuodami galime jausti, kaip oras per nosį patenka į mūsų krūtinę, pilvą, galime jausti kūno pojūčius, jausmus, mintis. Tiesiog stebėkime kvėpavimą.
Kvėpuodami galime įsivaizduoti, kaip prisipildome ramybe, sveikata ir kuo tik norime. Galime įsivaizduoti, kaip iškvepiame įtampą, skausmą ir kas mums trukdo. Kaip jogoje, galime kvėpuoti į vietą, kur jaučiame skausmą, įtampą ir iškvepiame tą nemalonų pojūtį. Kvėpuodami galime kartoti afirmacijas arba užduoti sau rūpimą temą, ar klausimą ir tiesiog kvėpuoti, kol ateis jausmas, suvokimas, nuo ko pradėti.
Ką duoda kvėpavimo stebėjimas?
Stebėkite, kaip kvėpuojate kiekvieną kartą, taip jūs labiau susitelksite į esamą situaciją, veiklą, žmogų ir pasieksite geresnių rezultatų tiek veikloje, tiek santykiuose.
Stiprės savistaba ir sąmoningumas.
Teisingai, ramiai, giliai kvėpuodami sveikatinsite savo kūną, aprūpinsite deguonimi kiekvieną organą.
Keisdami savo kvėpavimą galite pakeisti savo emocijas, savo būsenas, atpalaiduoti įtampas ir stresą, net sumažinti skausmą.
Tegu kiekvienas įkvėpimas pripildo jus atsipalaidavimu, pasitenkinimu ir padeda atverti savo potencialą.