Laisvė visiems dovanota

Laisvė gyventi kaip aš noriu

Laisvė ir nepriklausomybė man svarbi kaip oras ir vanduo. Ir visų pirma jaučiu savo laisvę, noriu gyventi savo gyvenimą ir mokausi sąmoningai rinktis, ko aš noriu.

Laisvė – kai norisi išskėsti rankas ir apkabinti pasaulį.

 

Kas yra laisvė

Visi esame laisvi, turime teisę rinktis, kas mums geriausia, nebent neleidžiame sau ir užsidarome savo pačių susikurtame kalėjime. Deja, taip nutinka dažniausia ir tokia mūsų didžioji gyvenimo pamoka ir kaina. Tačiau, kai aiškiai suprantame, ko norime savo gyvenime ir dedame pastangas tai įgyvendinti, kai netrukdome kitiems gyventi ir siekti, kas jiems svarbu – gyvenimas šviečia ir džiugina. Siekti, ko nori – nėra egoizmas. Užtenka tik atsakyti sau, kas jums svarbu ir ką dėl to darysite.

Kai esate užsiėmę ir nuoširdžiai įsitraukę, pavyzdžiui, planuojate savo veiklą, karjerą, jūs susikoncentravę, neturite kada kitiems priekaištauti, reguliuoti. Tada jūs esate pilni energijos, entuziazmo, norite dalintis, dažnai ateina ir aplinkinių pagalba, susiklosto palankios aplinkybės.  Ir taip yra visose srityse – asmeniniuose santykiuose, karjeroje, visuomeninėje veikloje ir santykyje su savimi.

O egoizmas tai, kai mes jaučiamės nelaimingi, kai sau neleidžiame, kai savęs negirdime, kai dėl savęs nieko nedarome ir kaltiname dėl visko kitus. Tampame priklausomi ir neduodame laisvės niekam kitam – kontroliuojame, reguliuojame, manipuliuojame. Taip gyvename baimėje ir nepasitenkinime. Tai puikiai iliustruoja ir valstybių istorija, ir mūsų kasdienis gyvenimas.

Kas nutinka, kai jaučiame savo laisvę – aš pasitikiu, aš galiu, aš noriu. Pirmiausia pasitikiu savimi, jaučiu savo jėgą. Tikiu, kad pasaulis man dėmesingas ir palankus, kad viskas klosis į gerą.  Aišku bus sunkumų, išbandymų, klaidų ir viso ko, tačiau tai tik kelias, tai pamokos, kurios man padeda judėti pirmyn.  Tai tik parodo, kad aš dar nepasiekiau tikslo, kad man dar reikia mokytis, tobulėti.  Aš nebijau klysti. Aš galiu paklausti patarimo, man nesunku atsiprašyti ir pripažinti savo klaidas.

 

Laisvė – tai būsena, kurios pagrindas – pasitikėjimas – MAN PAVYKS.

 

Kaip stiprinti savo pasitikėjimą

Efektyviausias metodas – imti ir daryti. Erzina netvarka – imk ir susitvarkyk. Pasakei, kad nori ledų – atsikelk nuo fotelio ir pasiimk iš šaldiklio, o jei nėra – nueik į parduotuvę ar kavinę. Pasiūlei surengti pristatymą – imkis. Nori, kad tave vertintų – vertink save ir manifestuok savo vertę. Daryk pats, arba, jei turi tam jėgų – suorganizuok, kad tai padarytų kiti. Kad įkvėptum kitus –  reikia pasitikėjimo, energijos arba pinigų. Skaitykite http://www.daliabuti.lt/pagalvojai-daryk/

 

Tik darydami, auginame savo pasitikėjimą.

 

Laisvė tai atsakomybė

Aš pasirenku, kas man svarbu, kas man geriausia, aš einu tuo keliu, darau, eksperimentuoju ir aš suprantu, kad galiu klysti. Taip, pripažįstame, kad renkamės ir kai suklystame, kai būname neteisūs, paprasčiausiai atsiprašykime už savo klaidas, tai gal ir nepaprasta iš pradžių, tačiau suteikia labai daug jėgų ateičiai. Tai reiškia – aš imuosi atsakomybės už savo laisvą pasirinkimą. Visi ginčai, pasiteisinimai, kitų kaltinimai tik atima energiją ir koncentraciją einant savo keliu. Kai pradedame teisintis, iš karto imame kaltinti aplinkybes ar kitus žmones ir tai automatiškai užkuria konfliktą, ginčą. Mes prarandame energiją skirtą realizacijai, jaučiamės susierzinę ar sutrikę, supykstame, o po to turime kažkaip vėl nusiraminti, kad imtumėmės reikalų. Pavyzdžių rasite savo kasdienybėje – imkite stebėti, kaip jūs elgiatės, o geriau išbandykite naują įprotį – pripažinti ir nesiteisinti. Po 21 dienos, tikrai pamatysite pokytį savo aplinkoje.

 

Dėkoju visiems kovojusiems ir tikėjusiems laisve, gyvenantiems laisve.
Sveikinu mus visus su LAISVE, SU NEPRIKLAUSOMYBE!