Kaip apsispręsti

Sprendimai

Sprendimai, sprendimai, sprendimai… kartais tikrai pavargsti ir norisi rėkti, nuo visko pabėgti ar bent užsimerkti. Apsispręsti kartais būna sunku.

Tačiau galiausiai tai mūsų pasirinkimas, tai laisvė, kuri įkvepia ir leidžia tikėti geriausiu. Priimdami sprendimus auginame savo pasitikėjimą. Kita vertus, tai ir atsakomybė, kurios dažnai nepamatome ir kartais vengiame. O gyvenimas mums iš karto parodo – kai neprisiimame atsakomybės, imame kaltinti ir priekaištauti aplinkiniams. Dažnai įstringame, ima persekioti panašios situacijos ir ta lavina ima griūti ir griauti santykius, karjerą, finansus. Išeitis paprasta – viskas ima spręstis, kai pasižiūri į save, kai supranti, kad tai su tavimi susijusi situacija, tu jos dalis ir pats esi sprendimas. Su tokiu požiūriu gyvenimas iš tikrųjų darosi paprastesnis, o be to atsiranda vis naujų galimybių ir perspektyvų, tarsi įrodančių, kad eini teisingu keliu ir gali daugiau.

Sprendimai tai  mūsų pasirinkimas, tai mūsų laisvė ir atsakomybė. Tik patys spręsdami ir rinkdamiesi mokomės ir augame.

 

Kaip apsispręsti, kaip pasirinkti geriausią sprendimą?

Vienas efektyvesnių metodų, kurį taikau ir sau, ir su klientais – apsirašyti visus galimus sprendimo būdus. T.y:

tu pasirenki A variantą ir kas vyksta geriausio;

tu renkiesi A variantą ir kas įvyksta blogiausio;

tu nepasirenki A varianto ir kas įvyksta blogiausio;

tu nesirenki A varianto ir kas įvyksta  geriausio.

Analogiškai galite ir B, C variantus išsianalizuoti, jei yra poreikis.

Tada labai svarbu atsakyti sau, kokio to situacijos rezultato tu nori, kokį tu renkiesi – ar nieko nesiimsi, ar rinksiesi geriausią versiją, ar kitą. Suformuluok, ko tu sieksi. Ir toliau – nuo ko pradėsi. Dažnai toliau seka paprastas veiksmų planas – gal reikia pasitobulinti kokią kompetenciją, surinkti papildomos medžiagos ar pasitarti  su kuo. Gal užtenka išsakyti savo poreikius.

 

Nuo sprendimų pavargstame, kai stokojame pasitikėjimo, kai trūksta energijos, kai nepaisome savo poreikių ir interesų.