Mintys formuoja realybę

Mintys

Pastebėjau, vieni dažniau, kiti rečiau, tačiau vis  įkrentame į tokias pilkas, negatyvias duobes. Nuodingosios mintys pasklinda plačiai ir imame matyti per NE prizmę – artimieji netikę, nesupranta, nepalaiko, karjera nesiklosto, pinigų trūksta, o ir savimi jautiesi nepatenkintas. Pažįstamas jausmas… o ką, jei jis periodiškai pasikartoja?

Viskas labai paprasta – tai mūsų įprotis mąstyti iš trūkumo, iš nesėkmės, iš negatyvo, iš nusivylimo, netikėjimo, dažnai ir savęs nevertinimo, nepasitikėjimo.

 

Kokios mintys – taip ir jaučiamės, tai matome aplink, ten sutelkiame dėmesį – tai ir pritraukiame į savo gyvenimą.

 

Tai yra lygiai tas pats, kaip ir netyčia sudaužytas puodelis – galime save/ kitą plakti, kad esame niekam tikę, kad gamintojai pagamino nekokybišką puodelį, kad žvaigždės blogai išsidėsčiusios ir pan. Tačiau galime sušluoti duženas ir pasakyti, kad šukės laimę neša, galime pasvajoti, kokio puodelio noriu, kur, kaip ir kada jį įsigysiu. Pavyzdžių pilna kiekviena diena. Tik klausimas, ar patys pastebime savo elgesio ir mąstymo modelius.

 

Mes renkamės, kaip gyventi ir čia nėra nereikšmingų dalykų – tai galingi įpročiai, kurie formuoja charakterį, elgesį ir mūsų gyvenimą.

 

Yra didžiulis skirtumas – kokį scenarijų pasirenkame. Skaitykite 

 

Nuo ko pradėti ?

 

Jei pastebėjote, kad įprotis mąstyti ir matyti iš trūkumo, iš negatyvo jums trukdo, atsakykite sau – KAS BUS VIETOJE TO? Ir laikykitės savo naujo pasirinkimo, savo naujo įpročio.

Pirmas žingsnis – KO AŠ NORIU? Atkreipkite dėmesį, kokius žodžius naudojate.

Yra didžiulis skirtumas – ar aš noriu išsaugoti darbą/ šeimą/ santykius – atkreipsiu dėmesį, formuluotė be neiginių –  ar aš noriu pilnai save realizuoti toje srityje, kurti ir mėgautis savo darbu/ šeima/ santykiais. Skirtumas akivaizdus – iš trūkumo ir – iš polėkio, gausos, galimybių. Kaip mąstome, taip ir formuluojame, ten ir koncentruojamės, tai ir turime.

Antra – KĄ DARYSIU, kaip to sieksiu, kaip užtikrinsiu, kad elgsiuosi naujai, kaip įtvirtinsiu naują įprotį – mąstyti iš galimybių? Gal man norisi, kad kas primintų, kas įkvėptų ar palaikytų.

Labai naudinga PASVAJOTI, įsivaizduoti, pajaust, kaip jaučiuosi, kai tas mano troškimas jau išsipildo, kai aš taip ir gyvenu. Tai suteikia daugiau jėgų atsispirti ir siekti.

Ir tikrai būtina praktika, realus darymas ir mes patys renkamės, ką daryti.

 

Nauji įpročiai – realus naujas gyvenimas.