Kaip įgyvendinti savo tikslus

Pagalvojai – padaryk!

Jau seniai norėjau išsiaiškinti, kur gi dingsta tas entuziazmas daryti, įgyvendinti stulbinančius projektus, kurie mintyse taip lengvai sugula ir įkvepia pasitikėti, kad viskas bus kaip sviestu patepta. Tačiau realybėje dažnai tai ir lieka svajonėmis, prie kurių dažnai prisideda ir savęs kaltinimas – vėl nepadariau. Ir kodėl jautiesi pavargęs, suirzęs, nepatenkintas nors nieko nedarei.  Atpažįstama?

Keletą savaičių stebėjau, kaip veikia minčių ir veiksmų darna, ir ką duoda jų atotrūkis. Atradimai tuo labiau stulbinantys, nes itin kasdieniški ir elementarūs, tačiau įžvalgos tinka ir ambicingiems siekiams.

Paprasta situacija – pastebėjau trupinių ant grindų, mmm reikėtų išsiplauti grindis, gal vakare, gal rytoj – įprastos derybos galvoje … o tie trupiniai toliau kaupiasi, erzina, jokio noro nėra susitvarkyti, kliuvo ir priekaištų namiškiams, ir oras blogas, ir nėra kuo apsirengti, ir rankų net pakelti nesinori. Rezultatas – nuotaikos nėra, jėgų trūksta, nepasitenkinimas ir pan.  Aišku, susitvarkau, bet tai tampa kažkaip jau labai sunkus ir nemielas darbas.

Kita situacija – noriu kažko skanaus, gal išsikepti kokį pyragą ar desertą… patikrinu atsargas ir tuoj pasidarau želė. Fantastiška, toks džiaugsmas, smagumas, net dainuoju. Ir kaip gerai čia aš sugalvojau. Tada kol želė aušta dar išsiplaunu grindis, nes pastebėjau keletą pūkų kamuolių, palaistau gėles. Žodžiu, rankos taip ir niežti ko imtis su malonumu ir smagiai, lengvai.

Tai paprasti darbeliai, tačiau imantis didesnių projektų, remontų, naujų pajamų šaltinių, vystant karjerą veikia tie patys principai. Taip, naujus įpročius lengviau formuoti nuo paprastų kasdienių dalykų, o po mėnesio – kito praktikos, tai taps gyvenimo pokyčiu.

 

Atėjo mintis daryti – veik, bent pradėk – tai geriausias laikas, tada tu turi kaip tik tam darbui energijos. Nedarai – netenki jėgų ir kuo labiau atidėlioji tuo labiau save sekini ir stabdai kitas savo gyvenimo sritis.

 

Ir tokias situacijas stebėjau nuolatos – kyla mintis – išvalau gyvūno narvą, paskambinu draugei, parašau straipsnį, pažaidžiu su dukra Lego – ir visais atvejais ta įgyvendinta mintis suteikia pasitenkinimą, energijos antplūdį, norą daryti, veikti toliau, džiaugsmo ir lengvumo. O kai atidėlioju, nedarau, ką sugalvojau – jėgos senka, užsivelia darbai, stringa atsiskaitymai, vėluoju, nepasitenkinimas auga ir tt.

 

Ką daryti, kaip įgyvendinti savo siekius

 

Akivaizdu, pagalvojai – daryk, nors ženk mažą pirmą žingsnį. Imkis, ką sugalvojai, bent pradėk – tik pakelk tuos kelis numestus daiktus, parašyk straipsnio antraštę, tik sulankstyk skalbinius, pradėk rinkti medžiagą apie dominančią sritį ar projektą. Padaręs pirmą žingsnį tu jau esi pusiaukelėje.

Jei vis dėlto pagalvojai ir nedarai, bent jau leisk sau tai, nesigraužk ir nebadyk sau pirštu. Prisipažink – aš tingiu ir dabar ilsėsiuosi, o tą mintį įgyvendinsiu rytoj ryte – ir tada laikykis žodžio. Juk esame sau draugai, ne priešai.

Dar variantas – planavimas, darbų sąrašas. Patogu ir veiksminga.

Įgyvendinti savo tikslus – yra didelis malonumas, todėl smagu save apdovanoti, atšvęsti sėkmingas pradžias ar reikšmingus pasiekimus.

Ir svarbu su saiku – stebėk save, daryk, planuok darbus, įvertink savo galimybes ir prioritetus – tu renkiesi.  Nuvarytus arklius nušauna.

 

Ką tai duoda, kai mintį seka veiksmas

 

Išauga efektyvumas, darbus atlieki žymiai efektyviau ir lengviau, sparčiau. Mintys iškarto tarsi įjungia kūną veiklai, neeikvoji jėgų vidiniam savęs įtikinėjimui, ruošimuisi.

Auga pasitenkinimas ir pasitikėjimas, nes padarei, ką sugalvojai. Plečiasi galimybės, nes ilgainiui įvaldai vis naujas sritis.

Atsitinka ir smagių sutapimų – tu pagalvojai, o kitas padarė, tau atėjo reikiama informacija, išsisprendė situacija. Skaitykite http://www.daliabuti.lt/rezonanso-desnis-kaip-kviesi-taip-ir-atsisauks/

 

Svajok atsargiai, nes gali išsipildyti.

 

Įsivaizduokite, jei laiku išplautas puodelis gali tiek pakeisti, tai koks bus rezultatas, kai imsiesi įgyvendinti visus savo sumanymus.

Tau rinktis – svajosi ir dėl to nesigrauši arba darysi ir tada džiaugsiesi rezultatais.

 

Pabandykite pastebėti savo kasdienius minčių srautus ir ką jums tai duoda, ką jūs iš to sau susikuriate, patiriate ir kaip jaučiatės.

 

Pagalvojau – padariau- tai gali būti jūsų naujas įprotis.