Žemė mus gydo ir pripildo

Žemė po kojomis

Kas būtų jei tiesiog imtumėme stebėti, kokia  žemė po mūsų kojomis? Ką pastebėtume, ko galėtumėme išmokti, kas iš to?

Iš tiesų, pirmiausia, mes nukreipsime savo dėmesį į konkretų objektą – matomą, jaučiamą, patiriamą – į esamą žemę, nesvarbu, šaligatviu, asfaltu ar žvyrkeliu dengtą, sniegu apklotą ar žole, smėliu nusėtą. Tai mus tarsi sustabdo, akimirka ir atsiduriame įžymiajame taške čia ir dabar . Taip, visi reikalai, kalbos, žmonės, triukšmas, net mintys gali lengvai pranykti iš akiračio, o mes stebime žemę sau po kojomis. Tai tarsi reload – būtinas veiksmas mūsų perkrautai sistemai.

Kur dėmesys, ten ir energija, tai ir realizuojasi.

Pabandykite ir įsitikinsite – jau vien toks dėmesio koncentravimas leidžia pailsėti ir per trumpą laiką, sumažinti įtampą, nuraminti emocijas, atsistatyti ir tuo pačiu susikaupti naujiems darbams. Tai galite taikyti bet kada ir bet kur, kai norisi sustoti.

Geriausia, kai kojos, iš tiesų, yra ant žemės, tačiau net ir stovint savo kabinete ant kilimo ar kambaryje ant parketo, galite pasitelkti vaizduotę ir įsivaizduoti žemę sau po kojomis. Tai tarsi meditacija. Stebėkite žemės vaizdinį, įsivaizduokite, kaip stovite ant žemės. Kokią matote žemę, nužvelkite ir žemės gylį, neaprėpiamumą, galybę, įvairovę… ir save, kaip jūs stovite ant žemės, kaip jūs tampate tarsi žemės centru ir esate tvirtai susijungęs su žeme nematomais, tačiau tvirtais saitais.

Tokia praktika tinka ir kasdieniuose pasivaikščiojimuose – stebėkite aplinką be vertinimo, be planavimo, reikalų sudėliojimo. Tiesiog matykite žemę sau po kojomis, stebėkite, kas yra aplink jus. Nustebsite, bet jūsų dienos pradės ilgėti ir atsiras daugiau laiko, o gyvenimas darysis turiningesnis, pilnesnis.

Žemė mums duoda viską – ir maistą, ir rūbus, žemė augina gyvybę ir pripildo mus jėga. Tai dosnumo, atsidavimo, pastovumo ir galios įkvėpimas. Žemė ir sugeria visa, kas jai atiduodama, mūsų emocijas, nuovargį, įtampą net ir nuodus, teršalus ir visokį šlamštą, tačiau ji vis viena lieka galinga ir dosni.  Todėl prisiminkime ir padėkoti žemei už visa, ką mums duoda ir leiskime sau pasisemti žemės jėgos ir galios.

Žemė mus gydo ir pildo, dėkokime jai ir leiskime sau pasisemti žemės jėgos.